ksksjfjdjskdkjejw ksksjfjdjskdkjejw
  • 04-02-2022
  • Mathematics
contestada

answer the question givin

answer the question givin class=

Respuesta :

Calpen Calpen
  • 04-02-2022

Answer:$3.50

Step-by-step explanation:find how much an individual lesson costs. 480/20=24 and 412.50/15=27.5 difference in price is equal to 3.5

Answer Link

Otras preguntas

Write square root -16 + square root 49 as a complex number in the form of a + bi.
Consider the electron configuration 1s2 2s2 2p6 3s2 3p6 3d8 4s2? Which of the following statements is false? A. There are 16 electrons on the third energy level
identify the complete verb in the following sentence. some banks have been charging higher interest rates.
20 Points' ! A school group wants to rent part of a bowling alley to have a party. The bowling alley costs $500 to rent, plus an additional charge of $5 per stu
which of the following is true about metaphors and similes
7 minus the quotient of j and 5
Which statement best explains why the Constitution limits the power of the executive branch? The Constitution limits the executive branch to keep the vice presi
Why is trade important throughout history?
Why is deforestation happening in the Amazon? Hurryy
When x = 3 and y = 5, what is the value of 3x2 - 2y?​