goku207143
goku207143 goku207143
  • 02-03-2022
  • Mathematics
contestada

A package of orange juice contains 96 fluid Ounces and costs $5.29. What is
the unit price per ounce?

Respuesta :

oseanavuso
oseanavuso oseanavuso
  • 02-03-2022

Answer:

5 cents

Step-by-step explanation:

$5.29 ÷96  = 0.05510416

Answer Link

Otras preguntas

The sum of the speed of two trains is 722.7 miles per hour. If the speed of the first train is 3.3 mph faster than the second train find the speeds of each
Is this a sentence fragment or complete sentence? I have always been interested in these special creatures.
what is 33 %of what number is 1.45
How does a universal genetic code relate to the hypotheses about the origin of life on Earth?
what is the value of 9 in 26.219
a football team gained 9 yards on one play and then lost 22 yards on the next .write a sum of integers to find the overall change in field position explain your
what two properties does all matter share?
What percent of 150 is 9?
does anyone know if 4 can go into 72
What comes after 100,81,64,49