kayannasmart13 kayannasmart13
  • 03-03-2022
  • Mathematics
contestada

You purchased a​ 1.5-liter bottle of olive oil for​ $11.69. What was the cost per fluid​ ounce?

Respuesta :

AlexisOdinson934
AlexisOdinson934 AlexisOdinson934
  • 03-03-2022
It would be approximately 23 cents per fluid ounce.
Answer Link

Otras preguntas

PLS HELP ME ON THIS QUESTION I WILL MARK YOU AS BRAINLIEST!!!
the lengths of the sides of a triangle are in as ratio 3:4:5., find the lengths of the sides of this triangle if its perimeter is 96 cm
Which of the following is true about oncogenes
Find the volume of the following figure round your answer to the nearest tenth and if necessary use pi
Suppose ACT Science scores are normally distributed with a mean of 20.8 and a standard deviation of 5.2. A university plans to send letters of recognition to st
find the ratio in which the line segment joining - 2 - 3 and 5 and 6 is divided by x– axis​
there are lot of people __the shop.(in,at,on)​
provide the labels of the angiosperm flower shown below ​
Please hhhhhhhhhhhhhhhhheeeeeeeeellllppppppppp Simplify
Which of the following statements best describes the “what” of the science of the teaching reading?