kyleeeerae2026 kyleeeerae2026
  • 04-05-2022
  • Mathematics
contestada

Three friends go shopping together and buy the same kind of rice.
Placido buys 2 pounds and pays $4.50. Sophia buys 3 lb and pays $6.75.
Roger buys 4 lb and pays $9.00.
Identify the graph and unit price that represent the cost of the rice.

Respuesta :

MCRules
MCRules MCRules
  • 04-05-2022
1 pound is $2.25 as 4.50/2 equals 2.25
Answer Link

Otras preguntas

what two developments in the late 1800s led to the decline of the cattle business ?
Three friends go bowling the cost per person per game is $ 5.30 the cost to rent shoes is $ 2.50 per person.Their total cost is $ 55.20 how many games did they
|-6|+|3| I really don't get it do I simply find the sum our is it something different plz explain
help help help help!
A rectangular bedroom floor has an area of 100 square feet and a length of 10 feet. What is the perimeter of the floor?
I have been stuck with this one, and i would like to how to solve this. In each case, determine whether line AB is parallel or perpendicular to CD. (a) A(0, 0),
What is the smallest multiple of 6 and 10
what is the first 12 numbers in pi?
How many hydrogen atoms are represented in the formula (CH3)2CH2?
How do you say" leave me alone" in Spanish