sesofficalx
sesofficalx sesofficalx
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

The school store sells 24 pens for $4.80 Which is NOT a unit rate to describe this sale?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 01-02-2017
120 pens for $24 is not a unit rate to describe this sale.
Answer Link

Otras preguntas

Which equation has both 4 and -4 as possible values of y? a. y3 = 64 b. y2 = 8 c. y3 = 8 d. y2 = 16
A chef cooked seven kilograms of mashed potatoes for a dinner party. If the guests only ate three-quarters of the amount he cooked, how much did they eat?......
Tickets to a museum cost $17 each. For a field trip, the museum offers a $4 discount on each ticket. How much will tickets for 32 students cost?
0.001 in Standard form
A solution that contains equal numbers of hydrogen and hydroxyl ions would be called acidic basic alkaline neutral
Earth's greenhouse effect is most directly related to the _____ cycle. a. argon b. carbon c. oxygen d. nitrogen
how u write an inequality for brigitte is shorter than 5 feet (brigitte height =h)
what is a antonym for organelle
1.666667 as a fraction
Foreshadowing means A. putting secondary characters in the foreground of the story. B. hinting at things that will occur later. C. showing the readers the dark