Seudónimo Seudónimo
  • 01-02-2017
  • Mathematics
contestada

The teacher kept track of how long it took students to finish a test. After 20 minutes, 3 students had finished the test.

How many students were finished after 70 minutes?

Respuesta :

shesocrazy shesocrazy
  • 02-02-2017
well I would say 11 kids after 70 minutes
Answer Link

Otras preguntas

An item that costs $35.00 is marked 25% off. What is the final price, not including tax?
Round each number to the nearest hundred and then estimate the answer. 2,408 - 967 1,700 1,500 1,400 1,600
Using the equation y = 3x – 5, what would the output be for an input of -4? .3 -17 -7 -3
please help and show work​
(Have to submit a test in 5 minutes!) Divide mentally using patterns: 60 ÷ 20 = ________. (10 Points.)
Help help help help
A 2-pound bag of birdseed costs $2.37. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
Sarah is planning to spend a week at her friend’s summer house in Miami Beach. All meals will be provided by her friend’s parents, but Sarah still needs at leas
what cause accident in a workplace?​
Select all polynomials with graphs that intersect the x-axis at the origin. y= (+ 1) (0 - 1) y=(+1) (+1) y=x(+1) (- 2) y=(2x + 2) (2-7)(x+1) y=3x(2 - x)(x+6)(3-