devinbenoit510 devinbenoit510
  • 03-02-2017
  • Mathematics
contestada

She charges $6.00 for each crate plus $1.25 per pound of apples. The total charge for one crate of apples is $38.00

Respuesta :

amymoscoso amymoscoso
  • 07-02-2017
25.6 pounds of apples

Answer Link

Otras preguntas

To improve the logic and flow of the essay, the writer should revise sentence 5 by replacing the word "money" with the word "dough. " deleting the sentence to c
pls help. im rlly struggling question: what are the coordinates of the vertices of the image?
I feel like this should be easy, but what are some things that the United Nations (U.N) should adress? I was thinking things like global warming or somethin lik
Simone is buying pies for a party. One cherry pie costs $7, and one apple pie costs $5. If Simone needs to buy at least 18 pies and has no more than $110 to sp
5. Find the length of the highlighted arc from A to B
Pls help Module 5 wellness plan!!!! Some athletes choose to use supplements and performance-enhancing drugs in hopes of gaining an edge over their opponents. Re
Why was Italy's rise to power a problem for the world?
When the first place team visits another team's stadium for a game, prices for seats to that game rise. This is called evenue pricing argin pricing eld manageme
Please help.. 1. How much water could you get if you started with 250.0 grams of hydrogen? 2. How much water could you get if you started with 250.0 grams of ox
Solve equation using SQAURE ROOTS, show work. Round to the nearest hundredth if needed