criswell91
criswell91 criswell91
  • 01-03-2017
  • Mathematics
contestada

28 grams in an ounce so if each gram costed 20$ how much money would you make?

Respuesta :

Аноним Аноним
  • 06-03-2017
the answer is 560. So I hope this helps you.
Answer Link

Otras preguntas

I really need this for tommorow ty!
Is a linear, a quadratic, or an exponential model a better fit to the data set? a) linear b) quadratic c) exponential
In triangle ΔABC, ∠C is a right angle and CD is the height to AB . Find the angles in ΔCBD and ΔCAD if: m∠A = α
PLEASE HELP!!! I'LL MARK BRAINLIEST IF POSSIBLE!
In the problem 4 × 12 = 48, which numbers are the factors?       A. 4 and 12  B. 12 and 48  C. 4, 12, and 48  D. 4 and 48 ​
how can you use the internet to fight for social change
what is a private club?
A side of a triangle is divided into three congruent parts. Two lines, parallel to another side of the triangle, are drawn through each dividing point. Find the
Which Axis leader during World War II is NOT correctly matched with his country? A) Hirohito- Japan B) Boris III- Bulgaria C) Adolf Hitler- Germany D) Benito
factor 8x^2 + 10x + 2