lorenepink lorenepink
  • 01-04-2017
  • Mathematics
contestada

You pay $2.40 for 3/4 pounds of grapes . Your friend buys a pound of grapes at the same time and estimates that he will pay $1.80. What can you say about your friends estimate ?

Respuesta :

Vanessa3276
Vanessa3276 Vanessa3276
  • 01-04-2017
You can say that they would have enough for about half a pound alittle more
Answer Link

Otras preguntas

activities of tariffs​
what was a social change that occurred as a result of the great depression
Which letters have rational symmetry? 20 points!!!!!
who where the tuskinene air men
For art class, Samantha had to decorate two frames. On the larger frame, she used 7 feet of crepe paper. The smaller frame only used 27 inches of crepe paper. H
How many months between winter and summer
Which of these are considerations that go into pricing a company's product? (Select all that apply.) Price of getting the product to the market How much tax the
Help me plsssssssssssssssssssssssssss
Does anyone know the chapter 19 workbook in food science?
During the year, the following selected transactions affecting stockholders' equity occurred for Navajo Corporation: a. Feb. 1 Repurchased 160 shares of the com