T7anliztamancessC T7anliztamancessC
  • 02-04-2017
  • Mathematics
contestada

If the total cost of an apple and a banana is $1.10 and the apple cost $1.00 more than the banana. how much does the banana cost?

Respuesta :

catniklau
catniklau catniklau
  • 02-04-2017
.10 because if the apple costs 1$ and the total was 1.10 that means the banana was just .10
Answer Link

Otras preguntas

The ratio of Alex’s toy cars to Jim’s toy cars is 8:3. How many toy cars do they have altogether, if Alex has 40 more cars than Jim.
Can someone help me ASAP please
EJ has shown that a function, f(x) grows by 12% for every unit in the domain. What does this prove? The function f(x) is an anthmetic sequence The function f(x)
help please help President Bill Clinton was impeached by the House of Representatives, but he was not? a. Convicted of the crimes or removed from office by the
–29 + 40Add or subtract.
Please help me out please
Which is the simple subect in each sentence ? a. Three-toed sloths tango softly in the trees. b. I have never seen a squirrel with a ukulele. c. The owl and the
Does the Verb agree with the Subject in this sentence? Only one of the men sell insurance.A. Yes B. No​
convert 6.35 grams of aluminum sulfate to moles​
Which sentence is written in the past perfect progressive tense? a. The quarterback ran out of bounds as quickly as he could. b. The oven had been smoking for 1