jeremiahgoodwin64 jeremiahgoodwin64
  • 02-05-2017
  • Mathematics
contestada

at the market 7 apples cost 4.55 how much does 9 apples cost

Respuesta :

fussellk
fussellk fussellk
  • 02-05-2017
5.85 for 9 apples.................
Answer Link
Аноним Аноним
  • 02-05-2017
7 apples cost 4.55
9 apples cost  ?

9 x 4.55 / 7 = 5.85
answer

9 apples cost 5.85
Answer Link

Otras preguntas

Explain why the dodo was placed in the kingdom animalia
How did roman law maintain order and provide security for the entire society
at the pet fair, Darlene's dog weighed 5 times as much as leah's dog. Together, the dogs weighed 84 pounds. how much did each dog weigh? complete the bar model.
5 consecutive intergers whose sum is 195
what are the two general types of energy that can be used to classify many forms of energy?
Which expression best represents the difference between triple a number and double a number? a. 3x - 2x b. 2x - 3x c. x3 - x2 d. x2 - x3
Compare the lifestyles of hunter-gatherers with those of settlers of early agricultural communities. The Neolithic Revolution describes the
If the process illustrated in the diagram is interrupted by a chemical at point X, there would be an immediate effect on the release of (1) chlorophyll (2
Write 10 sentences describing your weekend in french
the number of birds that Vikram saw on a nature walk is 1 less than 4/5 the number of birds that Shaya saw. Shay saw a total of 10 birds. how many birds did vik