barbie312
barbie312 barbie312
  • 03-05-2017
  • Mathematics
contestada

Manuel bought 17 pounds of flour for $7. How many dollars did he spend per pound?

Manuel bought 17 pounds of flour for 7 How many dollars did he spend per pound class=

Respuesta :

jakeclauss17 jakeclauss17
  • 03-05-2017
.41 dollars a pound
.25 dollars an hour
Answer Link

Otras preguntas

Between 0-99 the greatest number of prime numbers end in which digit 0,1,2,3,4,5,6,7,8 or 9
I need some help with this:)I'll apreciate the answers.
excess reagent definition
how many minutes to boil an egg
tension in music can be described as
I need some help with this:)I'll apreciate the answers.
The founder of the "Young Italy" movement was
a bullet of mass m is fired into a block of mass m that is at rest. the block, with the bullet embedded, slides distance d across a horizontal surface. the coef
jim loves the outdoors. he is interested in different types of plants and flowers and also likes digging for fossils and old artifacts. jim is most likely stron
what is the function of the nucleus