princess122 princess122
  • 01-04-2015
  • Mathematics
contestada

Sam buys 10 oranges & 11 apples for $10.05. The total cost of 1orange &1apple is$0.94. How much does an apple cost

Respuesta :

elisaselmani9
elisaselmani9 elisaselmani9
  • 01-04-2015
10 oranges and 11 apples= £10.05
Total cost of: 1 orange and 1 apple= £0.94
2 divided by 94=47p
47p+47p=94p
Overall, the answer to 1 apple is 47p,
as you can see the working out.
Answer Link

Otras preguntas

which amendments from the bill of rights could we probably get rid of
Who mandates that employers of emergency responders must take certain measures to protect employees who are likely to be exposed to blood and other body​ fluids
The angle of elevation of a ladder leaning against a wall is 60 degree and the foot of the ladder is 4.6 m away form the wall.The length of the ladder is
When manufacturing overhead is applied to production, it is added to: A) the Cost of Goods Sold account B) the Raw Materials account. C) the Work in Process acc
What was the French plan of attack?
An decrease in interest rates generated by the FED buying bonds will, ceteris paribus, ___________ bond prices..
Which of the following items is correct based on the surveillance method and its related scenario?Periodic inspection relates to weekly or monthly inspections;
Which of these statements is correct about P and S seismic waves? (2 points) Question 40 options: 1) Both P and S waves travel along Earth's surface and their
Divide - 2x3 – 4x2 + 3x + 2 by x – 3.
Raw shell eggs must be received in refrigerated equipment that keeps them at a temperature of _______ or less. A. 41°f B. 45°f C. 50°f D. 70°f