makaylatate13 makaylatate13
  • 04-09-2017
  • Mathematics
contestada

A six pack of juice sells for 3.60 how much does each juice cost

Respuesta :

texaschic101
texaschic101 texaschic101
  • 04-09-2017
3.60 / 6 = 0.60....so each juice costs 60 cents
Answer Link

Otras preguntas

When a button is pressed, a computer program outputs a random digit greater than 0 and less than 7. You press the button six times. How many possible outcomes a
Find the volume of the solid. Round your answer to the nearest tenth.
The sum of four consecutive multiples of 4 is 72 . Find the numbers.
Which of the three experiments gave evidence that protein was notthe genetic material?​
Why might a bank offer a loan to a customer at a low initial rate that will increase after a set period of time? O To guarantee lower payments for first-time ap
Which tool did mining companies use to produce gold on a large scale? * A. rock-crushing mill B. sluice C. flat pan D. mechanical reaper
Identify each statement as a similar or metaphor 1. Her hair was as black as coal 2. Life is a highway 3. My brother’s face turned as red as a tomato 5. Clair
A) Calculate the torque required to accelerate the Earth in 7 days from rest to its present angular speed about its axis. (b) Calculate the energy required. (c)
- J SLC 2SCC A football player throws a football with a force of 50 N. The ball travels 12 min 3 seconds and hits a water bucket with a force of 25 N. This cau
The value of a angle