nicole270 nicole270
  • 01-12-2017
  • Mathematics
contestada

If three pounds of bananas cost $4.50, find the cost of 10 pounds of bananas

If three pounds of bananas cost 450 find the cost of 10 pounds of bananas class=

Respuesta :

juliamartin21 juliamartin21
  • 01-12-2017
Each pound costs $1.50 so 10 times $1.50= $15
Answer Link

Otras preguntas

50 is what percent of 550?
Alculate the density of a substance for which 4.78 x 106 l of the substance has a mass of 1.5 x 107 kg. express your answer using the correct number of signific
Find x and y. please I need help its so confusing
What was Caiaphas punished for
Canada's gdp – that canadians have the eleventh-best standard of living. a nation's – is a better standard-of-living indicator, because it measures –. using thi
A ramp is 18 m long. if the horizontal distance of the ramp is 17m, what is the vertical distance? then what is the angle of elevation of the ramp? BEST EXPLAIN
Sediments in and below a dewatered area of an aquifer become compacted because:
What is 92 83/125 in simplest form, but still as a mixed number?
What is the basic structural unit of the body? nucleus, organ, tissue, or cell help please!
Please Help!!! Its due Tuesday!!! I will give Brainliest if all answers are given!!! I tried to solve some of them but please if you think my answers are wrong,