HaileyNicole56 HaileyNicole56
  • 02-12-2015
  • Mathematics
contestada

If a school bought 1,000 erasers as part of an order for supplies. The total cost of the erasers was $30. What was the cost for 1 eraser?

Respuesta :

DoublexD DoublexD
  • 02-12-2015
The cost of 1000 erasers was 30$, then one eraser would be 30/1000=0.03$
Answer Link

Otras preguntas

Julia can finish a 20-mile bike ride in 1.2 hours. Katie can finish the same bike ride in 1.6 hours. To the nearest tenth of a mile, how much faster does Julia
Which of the following properties is NOT a property of a parallelogram? A) Opposite angles are congruent B) Diagonals bisect opposite angles C) Diagonals bise
what is the answer to this? 40d = 160. What is d?
The difference of two positive numbers is 7 and the sum of their squares is 109. Find the numbers.
An average person expends about 845 kilojoules of energy per hour of walking. Suppose a person eats 2 baked potatoes with butter, each having 37 grams of carboh
Just question 1A and 2A with explanation please. Lots of point and brainliest!
List the forms of compensating behavior:
An average person expends about 845 kilojoules of energy per hour of walking. Suppose a person eats 2 baked potatoes with butter, each having 37 grams of carboh
Tea in a kettle cools slowly but cools faster in cup​
4 times a number is 21 less than the square of that number. Find the positive solution ​