holdyngarrettozce8t holdyngarrettozce8t
  • 01-03-2018
  • Mathematics
contestada

A 1 1/2-pound piece of turkey costs $7.98. A 6-ounce package of the same sliced turkey costs $2.49. What is the difference in price per 3-ounce serving?

Respuesta :

laylaadak2005
laylaadak2005 laylaadak2005
  • 08-03-2018
I got $14.72. Hopefully this helped. Btw, I'm sorry that this question was answered so many days after it was asked. 
Answer Link

Otras preguntas

I answer that every requisite in female economy is easily attained; and, with truth I can add, that when once attained, they require no further mental attention
Give the number of significant figures indicated. 6.695
A rule is or principle that describes what happens in nature is called law
Graph linear equation -3y=2x-7
How to keep henna colour dark and vibrant?
Into how many main groups are fish divided? a. one b. two c. three d. four
Briefly define the meaning of the universe.
Find the value of the missing angle for the following oblique triangle. a = 123 in A = 67.7° B = 54.2°
The dot plot represents an order of varying shirt sizes. Which histogram represents the same data?
Given three collinear points, which of the following is true? There is exactly one plane that contains all three points. They form a triangle. They are not copl