cair3325 cair3325
  • 02-03-2018
  • Mathematics
contestada

If you buy 3 packs of pop for $12 how much should you sell each pop for

Respuesta :

dannielle
dannielle dannielle
  • 02-03-2018
12$:3 =4 $ cost each pack
Answer Link

Otras preguntas

The 1469 marriage of Prince Ferdinand and Queen Isabella created which nation? A. Portugal B. Castile C. Spain D. Aragon
A motorized scooter has tires with a circumference of 22 inches. The tire makes one revolution every 1/10 second. Find the speed of the scooter in inches per se
5t-2r=25 solve for t.
when two forces act in opposite directions the object will accelerate in the same direction as the BLANK force
value of the proverb "every bird likes its nest"
Tone, volume, and pace are part of what body language?
find |14.06|. |14.06| =
Kim bought a poster that cost 8,95 and some colored pencils. The total cost was 21.35. How much did the colored pencils cost?
You are working as a clinical chemist in charge of the testing of blood samples. You are required to mix a solution of sodium chloride with water in the ratio o
Which of the following numbers must be odd? (A) The sum of an odd number and an odd number. (B) The product of an odd number and an even number. (C) The sum of