chamaolegirl87 chamaolegirl87
  • 03-02-2021
  • Mathematics
contestada

Unit price $12 for 150lb bag

Respuesta :

aizawa1A
aizawa1A aizawa1A
  • 03-02-2021

Answer:

For $1 its 12.5lbs

Step-by-step explanation:

Answer Link

Otras preguntas

Pistachios were priced at 3 pounds for $ 6.99. (a) what were the price per pound? (b) how much would 10 pounds of pistachios cost?
What is the interquartile range of the data set below? Growth in feet of oak trees: 68,80,73,90,120,94,76,112,101,94,72(1) 22                (2) 28
determine whether each expression is meaningful as  a real number  yes or no?   -√9
A 3.7 kg object is lifted to a Hight of 3 meters what is the potential energy of this object
He believed that while there is serious unemployment in our auto industry, we should not ________ foreign cars. (A) build (B) repair (C) review (D) import (E) c
Veronica earned $150 at work this past week in her paycheck. She wants to buy some necklaces which costs $6 each. She writes a function to model the amount of m
write the equation in function form then graph it 5x-2y=6 thx to the ppl who help
In a titration, 45.0 mL of KOH is neutralized by 75.0 mL of 0.30M HBr. How much KOH is in 1.0 liter of the KOH solution ?
which state capital is north of 40 degrees north latitude: Frankfort, denver, salt lake city, or columbus?
Describe William Shakespeare in one word